niedziela, 19 lutego 2012

Filmowa zabawa :)

Ha! Zostałąm zaproszona do pierwszej zabawy blogowej, to dla mnie historyczne wydarzenie i wielki zaszczyt! ;)))


Ystin zaprosiła mnie do zabawy Hannah 'Moje filmy zmian', polegającej na wymienieniu co najmniej 5 filmów, które w jakiś sposób mnie zmieniły, np. zmieniły mój sposób myślenia. Dobrze że było napisane min. 5 ;)

1. Jedz, módl się, kochaj - książki nie czytałam, a film jest bardzo pozytywny i nauczyłam się z niego, jak ważna jest równowaga w życiu i to, żeby dobrze interpretować swój stan balansu wewnętrznego, moje niedawne ponowne zapisanie się na jogę jest jego skutkiem ubocznym ;)

2. Życie jest piękne - przepiękny, wesoły i smutny film o pozytywnym podejściu do życia i o tym jak ściemniać dzieciom ;)))

3. Nieodwracalne - to chyba film do którego najczęściej i najdłużej po jego obejrzeniu wracały moje myśli, strasznie mocny i nie wyobrażam sobie, żeby na kogoś mógł nie wpłynąć

4. Kwiat pustyni - mimo że czytałam książkę, to zrobił na mnie piorunujące wrażenie, bo widziałam go niedawno, a czytałam chyba jako nastolatka jeszcze i z perspektywy matki też inaczej się to odczuwa. Film pokazujący jak wiele ludzi w obecnych czasach żyje wg zasad sprzed wieków, jaka jest pozycja i szansa kobiet w krajach rozwijających się i co może zrobić matka własnemu dziecku, mimo że sama pamięta jak straszne było to dla niej, tylko dlatego że taka jest tradycja. Brrr!

5. Galerianki - z poczucia patriotyzmu uznałam że jakiś polski film dobrze byłoby wymyślić ;) a ten pokazuje problem, którego jako mama dziewczynki ignorować nie mogę...

6. Wszystko będzie dobrze - to też polski film, który zrobił na mnie chyba największe wrażenie z rodzimych produkcji. O radzeniu sobie z przeciwnościami, o tym że warto mieć nadzieję, a może że nie warto?

7. Eksperyment - oparty na faktach i tym straszniejszy. O tym, że nie mamy bladego pojęcia jak się zachowamy w danej sytuacji, o wpływie grupy na zachowanie jednostki, o potrzebie przynależności do społeczności i cenie jaką jesteśmy w stanie za to zapłacić, o wchodzeniu w role, o aktywacji cech, o których byśmy kompletnie nie mieli pojęcia gdyby dana sytuacja nie zaistniała, film zadający pytanie czy jesteśmy dobrzy i zdarzają nam się złe uczynki, czy źli i zdarzają nam się dobre?

8. Świat według Monsanto - dokument o największej na świecie korporacji produkującej GMO: widziałam go dziś z mężem (na youtube) i mimo że wcześniej podchodziłam do problemu GMO z dużą rezerwą, to teraz się autentycznie boję kupować cokolwiek ;) Oczywiście przesadzam, ale przesadą nie będzie jeśli powiem, że ten film mnie zmienił w większym stopniu niż wszystkie inne, bo otworzył mi oczy na wiele spraw. I nie jest to typowy film z cyklu teorie spiskowe, w których się lubuje mój mąż - tu wszystko się trzyma kupy i zgadza z tym, co słyszałam gdzie indziej. Polecam tylko osobom o silnych nerwach ;)

No dobrze, a teraz czas na zaproszenia do zabawy :)
And the nominees are (in alphabetical order):

Agea
Ilona Wicherkiewicz
Marysza
Pandzioszka
Sikorka w akcji

Dobrej zabawy, to bardzo fajny projekt - cieszę się że nikt mnie nie pytał o seriale (bo nie oglądam) ale przypominanie sobie filmów to fajna zabawa, męża też w to wciągnęłam ;)

9 komentarzy:

agea pisze...

dziękuję za zaproszenie, hmm muszę chwilkę pomyśleć.

Katarzyna pisze...

Nieodwracalne!!! zdecydowanie... chyba nie ma osoby na którą w mniejszy czy większy sposób nie wpłynął... chyba na tych tylko co go nie oglądali... kawał mocnego i bardzo ciężkiego kina!!

ystin pisze...

ależ poszłaś!! no i dobrze, przynajmniej sobie trochę przypomniałam a resztę zapisuję w celu obejrzenia!
Widziałam Życie jest piękne, Experyment, i Świat wg Monsanto- rzeczywiscie wszytkie dają do myślenie- jak mogłam zapomnieć o Eksperymencie- to film, który potwierdza moje głebokie przekonanie, że mamy w sobie czarne i białe...
Nieodwracalnego nie pamietam- moze to moja obrona??
Ta zabawa jest super, normalnie powstanie lista filmów- Must know.
całuski

pandzioszka pisze...

ach dziekuje za zaproszenie ... ale jedyny film który mi dał tak naprawde dużo do myslenia i muszę przyznac na którym płakałam jak głupia jest " w pogoni za szcześciem " ... film jest na faktach i dla mnie znaczy duzo, każdy kto ma chęci nawet w najgorszym czasie swojego życia moze dażyć do tego aby zmienić swój los nie poddac sie i to jest własnie jedyny film który zmienił moje myslenie ... pozdrawiam

artMamowanie pisze...

Galerianki dają niezłego kopa. poszerzają świadomość tego jakie są priorytety współczesnych nastolatków. mocny film

artMamowanie pisze...

ps ... dzięki wielkie za ułatwienie pisania ;)

Maryś pisze...

A my się jeszcze zastanawiamy, bo też na 5-ciu nie poprzestaniemy ;)
Co gorsza, widzę, że "życie jest piękne" nam zabrałaś ;)*

Nic straconego, jak nasza lista nie dobije do 20-tki to będzie dobrze.

p.s. zabawa ZNAKOMITA, też się cieszę, że nie seriale Hannah "rządzi!"

sikorka w akcji pisze...

Ach dziękuję za zaproszenie :D
Już zabieram się do odp ;-) Czekają na mnie 3 zabawy ... ujmę je w jednym poście ;D Tylko muszę nabrać veny twórczej :D:D:D Dziękuję!!!

Mońka pisze...

Zastanawiam się właśnie czy moje nerwy wytrzymają oglądanie filmu "Świat według Monsanto":) Po Twojej recenzji jestem bardzo ciekawa, a zarazem pełna obaw:/ Pozdrawiam!